Veszélyes szer ütötte fel a fejét Európában: ilyen mellékhatásai lehetnek a hazai méhekre
Korábban nem ismert veszéllyel fenyegeti a házi méhek túlélését az Európai Unióban még legálisan használható neonikotinoid egy új tanulmány szerint.
Korábban nem ismert veszéllyel fenyegeti a házi méhek túlélését az Európai Unióban még legálisan használható neonikotinoid egy új tanulmány szerint.
A fiasítás súlyos betegsége támadott meg egy hódmezővásárhelyi méhészetet, részleges zárlatot rendeltek el a városban. A bakteriális fertőzés megfékezéséhez a teljes érintett méhcsaládot elégetik.
Szentkirály földútjai mentén önkéntesek alakítanak ki méhlegelőket. Olyan lelkes szentkirályiak indították el a közösségi kezdeményezést a napokban, akik szívükön viselik a természet és a fajok sokszínűségét.
Annak, hogy a kertünkben élő hasznos rovarokat segítsük, egyik remek eszköze a rovarhotel. Többek között azért is fontos jobban odafigyelni rájuk, mert a szárazföldi rovarpopuláció rohamosan pusztul, ez pedig semmi jóra nem vezet.
2019-et a beporzók évének nyilvánította Magyarország agrárminisztere, de az őket fenyegető veszély koránt sem csak kicsiny európai országunkra és a tavalyi évre korlátozódik. Világszinten drasztikusan csökken az állatok populációja.
Mintegy negyven-hatvanezer egyedből álló méhcsaládnak adott új otthont a Takarékbank a „Tehetsz méh többet!” nagyszabású kampány keretében és bemutatták a kampány nagykövetét is.
A kölyökkutyák és a lélekben soha fel nem növő, idősebb négylábú kedvenceink élénken érdeklődnek az apró, mozgó élőlények iránt, és egyáltalán nem hatja meg őket a magas rizikófaktor, ha játszani akarnak velük. Nekünk azonban vigyáznunk kell rájuk.
Itt vannak a részletek, mikortól lehet pályázni a támogatásokra.
Padlón a felvásárlási ár. A méhcsaládok számának csökkenése pedig a mezőgazdaságnak is milliárdos károkat okoz.
Méhész-gazdálkodói együttműködéssel is megelőzhető a méhpusztulás.
Méh állatjóléti pályázatot hirdet a kormány a méhészeti ágazat hatékonyságának növelése, az állatjóléti feltételek javítása és ezen keresztül a méh- egészségi problémák megelőzése érdekében, 10 milliárd forintos keretösszeggel.
Száznál is több pályázatból választottak ki idén másodjára a MagentaKraft mentorprogramjából 9 projektet. A legnagyobb lehetőséget a Somogyi Attila által készített interaktív méhésztérképben látta a szakmai zsűri.
Nem kérdés, egyre nagyobb a baj a méhek körül. A HelloVidék az ágazati problémákról kérdezte May Gábor, méhészt, az Országos Magyar Méhészeti Egyesület (OMME) Baranya megyei méhészeti szaktanácsadóját.
Ez a hasznos eszköz, a "darázsgarázs" már kora tavasztól segítheti a szelíd beporzók szaporodását, ezért azt február végéig érdemes elkészíteni és kihelyezni.
A legjobb gyógyír a náthás megbetegedések kezelésére, ami versenybe száll a multikkal is nem más, mint a méz. Főként, ha magyar, na meg termelői. Az Ezercsepp Méhészet vezetőjével beszélgettünk a jelenlegi ágazati kihívásokról.
Méhbetegség megjelenése miatt azonnali zárlatot rendeltek el Pécsen. A város közigazgatási területéről tilos kivinni méheket, fiasításos és mézes lépet, virágport, kaptárt, a kaptárok belső tartozékait.
A támogatás azon kérelmezőnek nyújtható, aki, vagy amely 2019. november 15-én a Tenyészet Információs Rendszerben nyilvántartott méhállománnyal rendelkezik.
A méhészek legnagyobb kihívása a méhcsaládok életben tartása, ezért olyan módszerek bevezetését szorgalmazzák, amellyel élhető körülményeket tudnak teremteni a méheknek.
A Méhészeti egyesület adatai szerint egy év alatt húsz százalékkal csökkent a méz ára.
Legtöbbször csak akkor vesszük észre, ha megcsípett egy rovar, mikor a támadó már messze jár. A HelloVidék összegyűjtötte a rovarok csípéseinek jellemzőit, hogy be tudjuk azonosítani őket, és így hatásosan kezelhessük sérüléseinket.