Ennyit keres most egy átlagos magyar: nem hiszel a szemednek, olyan magasak a számok
A KSH közleménye szerint a bruttó átlagkereset 13,1, a nettó átlagkereset 12,9, a reálkereset pedig 9,4%-kal nőtt az egy évvel korábbihoz képest.
A KSH közleménye szerint a bruttó átlagkereset 13,1, a nettó átlagkereset 12,9, a reálkereset pedig 9,4%-kal nőtt az egy évvel korábbihoz képest.
A legfrissebb KSH-s adatok szerint a reálkereset 2,6 százalékkal nőtt, a fogyasztói árak előző évhez mért 14,5 százalékos növekedése mellett.
Az energiaválság következtében olyan változások érik a munkaerőpiacot Magyarországon, amelyhez hasonlót még a pandémia idején sem tapasztaltak a szakértők.
Ebben a páratlan adottságokkal bíró megyében nagy mobilitás a családi életben is erős: ezer lakosra 1,4 válás esett, ami szintén országos „csúcs”.
Számos támogatás elérhető azok számára, akik lakásvásárláson törik a fejüket. Persze nagyon nem mindegy, hol és mennyiért vásárolunk ingatlant. Éppen ezért, most annak jártunk utána, mely régiókban zajlott a legtöbb fejlesztés, mely megyében a legmagasabb a havi nettó fizetés és hol a legmagasabb a munkanélküliek száma.
Tavaly 11%-ot meghaladó lehetett a bérnövekedési ütem, idén pedig 9%-os növekedési volument vár a Takarékbank.
Óriási növekedést mutat a mesteremberek keresete 2020 óta, nettó 1 millió forint felett keresnek a klímaszerelők, szobafestők, ácsok is. Te köztük vagy?
Több tízezer forinttal nő havonta azoknak a 25 és 30 év közötti nőknek a nettó fizetése, akik gyermekvállalás esetén szamélyi jövedelemadó-mentességben részesülnek a jövőben.
Horváth András, a Takarékbank vezető elemzője szerint 8.7 százalékkal nőttek a bruttó bérek márciusban, a járvány és az alacsonyabb minimálbéremelés ellenére az idei évben is erős bérdinamika látszik kibontakozni.
A legmagasabb nettó fizetés Telkiben volt, ahol átlagosan 390 ezer forintot vitt haza egy munkavállaló, míg a legalacsonyabb Csenyétén (havi 31 ezer Ft).
A várakozásokat meghaladva, 11.2%-kal nőttek a bruttó bérek májusban elsősorban a képzett munkaerő egyre fokozottabb hiánya és a bérminimum emelések hatására.
Nem csak a foglalkoztatásban és a munkanélküliségben, hanem a keresetek alakulásában is komoly különbségeket láthatunk. Nem hiszed el, mekkora a szakadék Magyarországon!