Rangos elismerésben részesült ez a vidéki egyetem: vajon mi a titkuk?
Az SZTE, először a magyar egyetemek közül, a világ legjobb 500 egyeteme közé került egy rangsorban.
Az SZTE, először a magyar egyetemek közül, a világ legjobb 500 egyeteme közé került egy rangsorban.
A rangsorban két megyei jogú város, Eger és Veszprém is előkelő helyen szerepel, 61 és 59 százalékos értékkel. A két megyei jogú város a foglalkoztatottak arányában és a településre vándorlók számában volt a legjobb.
A csúcstartó kerületek árban is az élmezőnyben foglalnak helyet, ugyanakkor van néhány kedvezőbb árfekvésű élhető város is a listában.
Olyan turisztikai törvénymódosításra készülnek, amely szerint hamarosan egytől öt csillagig tartó besorolás alá vonnak valamennyi magyarországi szálláshelyet - mondta a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) vezérigazgatója egy podcast adásban.
Hallgatói és oktatói kiválóság alapján is rangsorolták az egyetemeket, az egyik kategóriában négyes holtverseny alakult ki a második helyen.
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem a 190. helyet szerezte meg a Quacquarelli Symonds európai rangsorában, így az idei világrangsor (QS WUR) után regionális szinten is a legjobb egyetem lett Magyarországon.
Az elmúlt három év felvételi eredményei alapján speciális középiskolai rangsorokat készített a Debreceni Egyetem (DE), és olyan honlapot is fejlesztett, amely - országosan egyedülálló módon.
Most két iskola holtversenyben vezeti a toplistát. Nincs minden megyének legalább egy intézménye a legjobb százban, az egyházi iskolák adják viszont a rangsoroltak ötödét.
Idén is ismertette a HVG a legjobb száz magyarországi gimnázium rangsorát. Ez a vidéki iskola került a top 10-be.
A Debreceni Egyetem először került fel a brit Times Higher Education (THE) társadalomtudományi felsőoktatási rangsorára.