Szigorú szabályok élesednek a Balatonnál: erre jobb lesz minden lakosnak odafigyelni
Az új szabályozás (BATÉK) nemcsak a Balaton-parti településeket érinti, hanem mindenkit, aki szereti a Balatont és gyakran látogatja azt.
Az új szabályozás (BATÉK) nemcsak a Balaton-parti településeket érinti, hanem mindenkit, aki szereti a Balatont és gyakran látogatja azt.
Nem egy kerttulajdonosnak okozhat fejtörést, hogy a tél folyamán, illetve a tavaszi metszések alatt felgyülemlett zöldhulladékkal mit is kezdhet. Egy biztos, a legrosszabb, amit csak tehet, hogy alágyújt.
Továbbra is eresztik a Balaton vízszintjét, amelynek mértékének intenzitását hétfőn még jobban megnövelték, mivel a túl magas vízszint nagy károkat okozhat.
Vannak helyek, ahol be kell jelenteni a fúrt kutakat annak ellenére, hogy elvben ingyenes a használatuk. Ezek azok a pontok, ahol védett vízkészlet lehet a felszín közelében.
Az Európai Bizottság nemrég egyértelművé tette: 2024-re nem teszi lehetővé a tagállamok számára, hogy gazdálkodóiknak átmeneti mentességet biztosítsanak a vetésváltás és a nem termelő területek kijelölésének új szabályai alól.
Új szabályokhoz kell alkalmazkodniuk hamarosan a bortermelőknek, mivel bevezetésre került a borágazat számára egy egyszerűsített adminisztrációjú díjátalány, további változás, hogy az egyes borászati termékek is mentesülnek majd az egyes díjaktól.
A hazai napelemek szabályozása sokakat érint, hiszen Magyarországon már több mint 215 ezer háztartásban valósult meg napelemes rendszerre való átállás. A változó napelem-szabályozás mögöttes okairól most az Oeconomus közölt részleteket.
Módosulhat a húszéves társasházi törvény: a jövőre épp húszéves jogszabályban a közgyűlési meghatalmazások és az alapító okirat módosítását, a több lépcsőházas és többépületes társasházak működését kell többek között aktualizálni.
A medvehagyma – a hóvirág mellett – a kora tavaszi erdő egyik jellegzetes növénye. A jótékony hatású növény gyűjtési szezonja március végére, április elejére esik. Cikkünkben a medvehagymával kapcsolatos legfontosabb tudnivalókat, elsősorban a gyűjtésére vonatkozó szabályokat foglaljuk össze.
A napokban vízkorlátozásokat vezettek be több Pest megyei településen is.
Eltűnt a víz a szegedi Vértóból, ami miatt a környékbeliek komolyan aggódni kezdtek.
A szabályokat megsértő természetes személyek 200 ezer forintra, jogi személyek és jogi személyiséggel nem rendelkező szervezetek kétmillió forintra bírságolhatók.
Az üzletlezárás az adózási szankciórendszer egyik leglátványosabb és legrettegettebb eleme: az új szabályok szerint már nem lesz második dobása a csaló boltosoknak.
Jövőre a gazdálkodók már nem mentesülnek a vetésváltás és a nem termelő területek kijelölésének új uniós előírásai alól.
Nincs érdemi változás a vadgazdálkodási törvény szabályozásában. A Vadászkamara és a Vadászati Védegylet szerint a törvényben ugyan valóban hatályba lépett egy kapcsolódó kiegészítés ez azonban a gyakorlatban semmilyen újdonságot nem jelent.
Mentesíthetik a büntetés alól azokat a cégeket, amelyeket környezetszennyezés miatt szankcionálna a hatóság. Így a már hatályba is lépett előírás szerint a szabálytalan cég megúszhatja a bírságot.
Minden kúttulajdonosnak a jegyzőhöz kell fordulnia egy fontos adatért – ez dönt arról, hogy maradhat-e bejelentés nélkül a kút. A műszakilag nem megfelelő kutak ugyanis veszélyeztetik a felszín alatti vízkészlet minőségét.
Magyarországon jelenleg az alábbi módokon lehetséges legális halelvitel a természetes vizekből: horgászfogás; horgászversenyek szelekciós fogása; rekreációs halászfogás; ökológiai célú, szelektív halászat; halászati engedélyes halfogás továbbnevelésre; bemutató halászat.
A HelloVidék most összeszedte a változáshoz kapcsolódó, legfontosabb információkat és megkérdeztünk néhány vidéki kereskedőt is az intézkedés kapcsán.
Az Európai Bizottság 2021. június 18-ig biztosít konzultációs lehetőséget az érintettek számára, hogy kifejthessék véleményüket a 2009-ben elfogadott gázirányelv és gázrendelet felülvizsgálatával kapcsolatban.