Megállíthatatlanul terjed a gyilkos vírus: már Baranyában szedi újabb áldozatait
A szakemberek a gazdaság körül kijelölték a 3 km sugarú védőkörzetet, és megállapították a 10 km sugarú felügyeleti (megfigyelési) körzetet.
A szakemberek a gazdaság körül kijelölték a 3 km sugarú védőkörzetet, és megállapították a 10 km sugarú felügyeleti (megfigyelési) körzetet.
Tovább emelkedett a bejelentett szamárköhögés (pertussis) gyanús esetek száma, hétvégén újabb tízezer szamárköhögés elleni védőoltás érkezett hazánkba - közölte a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK).
Ez az első bizonyított eset, hogy a H5N1 szarvasmarháról emberre terjedt át, emberről emberre viszont még mindig soha. A magyar víruskutató, Rusvai Miklós szerint ez nem jó jel.
A lepkehimlő, vagy más néven ötödik betegség jellemző tünete az arc két oldalán jelentkező piros bőrpír, de apró kiütésekkel is jár. De mit kell tenni, ha észleljük gyermekünkön a betegség tipikus jeleit?
Négy év után úgy néz ki ismét visszatérhet a koronavírus, egyre több az influenza- és koronavírus-fertőzés Magyarországon, bár utóbbiról viszonylag kevés adat áll rendelkezésre.
Két új nyugat-nílusi láz megbetegedést regisztráltak Somogy vármegyében. az egyik beteg már gyógyultan távozhatott, míg a másikat még most is kórházban ápolják. A kórokozó ellen nincs védőoltás.
A kutatók eddig nem találtak emberre veszélyes vírusokat a hazánkban terjedő inváziós szúnyogokban - közölte az Eötvös Loránd Kutatási Hálózat (ELKH) csütörtökön.
Gondok lehetnek a munkaerővel is, mert ilyenkor már le kell foglalni az embereket is, de az idénymunkások nem fognak sokáig várni.
„Nagyobb bűnt, hogy a felelős emberi magatartás ellen agitálnak egy halálos járvány idején, elképzelni is nehéz” – így vélekedik a SZTE virológusa a vírustagadókról. Interjú
Fertőzésveszélyes "permetfelhő" szabadul fel a nyitott fedelű vécé leöblítésekor.
Az érintett gazdaságokban együttesen csaknem 220 ezer baromfi ártalmatlanítását rendelte el a hatóság a járvány továbbterjedésének megakadályozása érdekében.
Itt az újabb járvány? A Nébih szerint a hivatal laboratóriuma idén eddig 3 lóban igazolta a fertőzést: az első esetet augusztus elején állapították meg.
Az év 10. hetében a koronavírus örökítőanyagának koncentrációja a szennyvízben országos átlagban tovább csökkent.
Csak Veszprém megyében 139 esetet regisztráltak, főleg tanulókat döntött le az ismeretlen eredetű kór, és a megbetegedéseknél az élelmiszer eredet nagy valószínűséggel kizárható.
A veszettség a keleti szomszédainknál máig rendszeresen előfordul, de a közelmúltban Szlovákia keleti részén is megjelent. 2022. szeptembere óta hat róka és egy kóbor kutya volt veszettséggel érintett Magyarországon.
A kutatók szerint a kullancsok helyi eredetét igazolja, hogy június végén, a költési periódusban élősködtek a madarakon, így azok nem hozhatták a kullancsokat déli országból, különösen nem Afrikából.
A járványkitörés helyszíne körül három kilométeres védőkörzetet, valamint tíz kilométeres felügyeleti körzeteket állítottak fel. A vírust ezúttal Csengerújfaluban, egy pecsenyekacsa-tartó gazdaságban mutatta ki Nébih.
Négy év múlva kétszáz hektáronként egy vaddisznó lehet csak a vadásztársaságok területein egy új nemzeti akcióterv szerint.
Magyarországon őshonos növény a bodza, ami a világ össztermelésének körülbelül kétharmadát adja. A régióban az egyetlen riválisunk a piacon Ausztria, de az ottani kínálat is csak töredéke a magyarénak.
A korlátozások enyhítése miatt egyre többet leszünk a szabadban és a szűkebb családi körön kívül akár ismerőseinkkel is találkozunk, ezért most azoknak a felületeknek fertőtlenítése is fontos lehet, amikre eddig nem gondoltunk.