Drámai őzpusztulás: rejtélyes okokból tűnnek el a vadállatok a hazai vármegyékből
Az elmúlt három évben eltűnt a Békés megyei őztörzsállomány mintegy egyharmada, a szakemberek találagatják az okot.
Az elmúlt három évben eltűnt a Békés megyei őztörzsállomány mintegy egyharmada, a szakemberek találagatják az okot.
Rengeteg kárt okoznak, invazív fajként, pedig az őshonos állatokat is kiszorítják természetes élőhelyükről.
Bár a magyar erdők lakója, rejtőzködő életmódja miatt csak nagyon kevesen találkozhatnak vele a vadonban.
Rejtélyes, nagytestű vadállat miatt rettegnek Verőcén a község külterületi részén. A vadászok és a rendőrség is a helyszínre vonultak, hogy megkeressék a vadat.
Ősszel kezdődik és tél végéig tart a párzási időszak, ilyenkor rendszerint több a vad az utakon: figyelj a változó jogszabályokra!
Van néhány barátságosabb módszer is, amivel érdemes megpróbálkozni, amivel meg tudjuk előzni az állatbetöréseket. Ezeknek jártunk most utána.
A legtöbb vadgázolás tavasszal és nyáron történik, amikor rengeteg állat hagyja el a megszokott környezetét párzási ösztöne miatt, de sajnos ősszel, télen is akadnak szép számmal ilyen balesetek.
Az eddigi információk szerint a lakóházaktól körülbelül 300 méterre, az út mellett támadtak farkasok a szerencsétlenül járt kutyára. A támadás az eb életébe került.
Hétfőn, a hajnali órákban az Őzugró utca egy elhagyott telkén látták a medvét, majd később a Nagycsászár dűlő egyik telektulajdonosát gyümölcsszedés közben zavarta meg az állat.
Nemcsak a belterületi lakosoknak, nyaralóknak jelentenek gondot, hanem a külterületen végzett mezőgazdaságban is súlyos károkat okoznak. Az állatok gyümölcsöseket tesznek tönkre, és nem nagyon lehet már kukoricát, búzát sem termelni a területen.
Évente 7-8 ezer nagyvadat ütnek el Magyarországon, ráadásul az őszi hónapokban a legnagyobb a vadakkal ütközés veszélye. Idén 7400 nagyvad pusztult el balesetben.
Egyre komolyabb problémákat okoznak a nagyragadozók Európában és ez alól ma már Magyarország sem teljesen kivétel. Egyre több helyen tűnnek fel a farkasok, hiúzok és medvék, amelyek komoly károkat okoznak.
Világritkaság: észak-kínai leopárd született a Zoo Debrecenben!
Továbbra is jól érzi magát az elkerített projektterületen élő, fokozottan védett vadmacska – írja posztjában a Duna-Ipoly Nemzeti Park. Az egyed 2022. szeptember 26-án jelent meg először a nemzeti park kamerái előtt.
Emberre is veszélyes, mintegy 5 kilogrammos aligátorteknőst húzott ki egy horgász a Balatonból Keszthelynél a Libás strandon. Egyre több ilyen esettel találkozhatunk a hazai vizekben.
A nagyragadozók jelenléte természetvédelmi és vadgazdálkodási szempontból is kívánatos, ezt a vonatkozó jogszabály is kimondja. Szükséges-e védekezni ellenük, és ha igen, miként?
Noha jelenleg hazánkban sem nyérc-, sem nutria-, sem görény, sem rókatelep nem található, ugyanakkor ezen szőrméjükért tartott állatok tartásával kapcsolatban súlyos állatvédelmi aggályok merültek fel már az elmúlt években is külföldön.
Az állatok már nappal sem bújnak el, még a sűrűn lakott lakótelepeken sem, egyre kevésbé félnek. Az elmúlt napokban több példányt is lefotóztak.
A tetemen látható egyik tiszta fognyomból DNS-mintát vettek, ami már a laboratóriumban van. A ragadozó ezúttal nem kameracsapda felvételen látható.
Itt vannak a legjobb természetes kerítések: ezekkel a sövényekkel könnyedén megakadályozhatod, hogy a vadállatok bejussanak kertedbe!