Nagy a baj a Kiskunságban: egyre több tó szárad ki, mi lesz ebből?
A vízháztartási viszonyok regenerálódását az emberi beavatkozások okozta indokolatlan vízelvezetések és a kedvezőtlen tájhasználat is nehezítik.
A vízháztartási viszonyok regenerálódását az emberi beavatkozások okozta indokolatlan vízelvezetések és a kedvezőtlen tájhasználat is nehezítik.
A tudatos kirándulók még arra is figyeltek, hogy a kiszemelt szálláshely mennyire számít fenntarthatónak, környezetbarátnak. Hány ilyen szállás van Magyarországon? Hol keressük őket? Ennek jártunk most utána.
Megszületett a kormányhatározat a Csaj-tó ökoturisztikai fejlesztéséről. A természetvédelmi területnek különösen gazdag a madárvilága, az itt megfigyelt fajok száma kétszáz fölött van, ezek közül száz fészkel is a területen.
Az Erdő Háza Ökoturisztikai Központ 550 négyzetméteren mutatja be a Soproni Parkerdő élővilágát.
Mutatunk egy olcsó nyaralási lehetőséget: főleg nagyvárosokból érkeznek a Drávára vizitúrázni
A kétmillió hektár magyar erdő egészséges kikapcsolódási lehetőséget biztosít. Erdeink emellett csodálatos természetvédelmi értékeket rejtenek, hozzájárulnak a klímaváltozás hatásainak csökkentéséhez és megújuló faanyagot biztosítanak.
A Kis-Balaton térségében található kápolnapusztai bivalyrezervátum felújítására, bővítésére nyílt lehetőség: 1992-ben nyitott meg a létesítmény, de az évente 40 ezer látogatót fogadó parkban átfogó fejlesztés mostanáig nem volt.
A szlovák-magyar határon átnyúló együttműködési program keretében új ökoturisztikai látogatócentrum létesül a Lábatlannal szemben, az EUROVELO6 útvonalon található Karván.
Ismét fogadnak vendégeket a szabadtéri kiállítóhelyek, bemutatóterek, állatparkok, állattartó telepek bemutatóterei és vendéglátóhelyeik, kinyitnak a látogatóközpontok, a barlangok és folytatódnak a szakvezetéses túrák.
Újabb látogatóközponttal bővíti kínálatát a Balaton-felvidéki Nemzeti Park Igazgatóság. A projekt részleteibe Somlai Szilárd a nemzeti park munkatársa avatta be a HelloVidéket.