Ez szörnyű hír: tömeges halpusztulást észleltek a Béke-homokbánya tóban
Az Orosházi Béke Homokbánya horgásztóban több, nagytestű pontyot, valamint keszegeket találtak elpusztulva. DE vajon mi történt? Válasz a cikkben!
Az Orosházi Béke Homokbánya horgásztóban több, nagytestű pontyot, valamint keszegeket találtak elpusztulva. DE vajon mi történt? Válasz a cikkben!
A különböző mértékű halpusztulás folyamatos, az a veszteség, amit el szoktunk szenvedni egy nyáron, 10-15 százalék szokott lenni, most ez legalább 30 százaléknál jár.
Helyi horgászok arról számoltak be, hogy hatalmas halpusztulás történt a Kis-Balatonon.
A teljes egészében hazai fejlesztésű rendszer egyik legfőbb előnye, hogy segít előre jelezni a tömeges halpusztulást kiváltó oxigénhiányos állapotot a tavakban, ezáltal lehetőséget adva a megelőző beavatkozásra.
A havária ideje, 3 nap alatt kb. 16 500 m3 (!) szennyvíz jutott a patakba, ill. az ennek vizét fogadó, őrbottyáni Százforrás-tóba. A vízfolyás és a kis tó élővilága teljesen elpusztult.
Egyre súlyosabb aszály sújtja Kelet-Magyarországot, a lehűlés, a hidegfront hozta esőfelhőkből is csak egy-két csepp szemerkélt ma ezen a vidéken. A kétségbeesés nem kicsi.
A probléma adott: őrülten kevés a víz Balatonban, szintje április végén 12 centivel volt alacsonyabb a szokottnál. Ha nem szeretnénk lemondani róla, és egy elmocsarasodott horgásztóként tekinteni rá, akkor komoly összefogásra lenne szükség.
A Velencei-tó idén azért került előtérbe, mert látszólag a kiszáradás szélére került, emellett tömeges volt a halpusztulás is a tóban. Ugyan a tó bizonyos időközönként rendkívül lecsökken a szakemberek szerint viszont ez azonban nem feltétlenül baj
Tragikus a helyzet a Velencei-tónál: az újabb tömeges halpusztulást most sajnos madarak elhullása tetézi. Civilek egy csoportja tucatnyi elpusztult madártetemet távolított el a tó területéről, a még élő állatokat pedig madárkórházba szállították.
Ökológiai katasztrófa fenyeget a Velencei-tónál, aminek komoly gazdasági és társadalmi következményei lesznek, a helyi turizmus már most összeomlóban van, számolt be a helyzet súlyosságáról a Népszava.
Több eseménynek kell történnie a vízben ahhoz, hogy tömeges halpusztulás következzen be. A legfontosabb tényező azonban, hogy oxigénhiányos állapot keletkezik a vízben.
A kánikula és a szélcsendes idő miatt kialakult algásodás okozta az oxigénhiányos állapotot.
A szakemberek arra kérnek mindenkit, ha bódult egyedeket, friss tetemeket, azokon külső élősködőket, sebeket fedeznek fel, keressék fel a területileg illetékes halőröket
Tömeges halpusztulásról tett közzé videót a Tavirózsa Egyesület Facebookon, miután állításuk szerint a DMRV Zrt. a Sződrákosi-patakba szennyvizet engedett. Most a Telex járt utána az ügynek.
Mórichelyen az augusztus 20-án hajnalra kialakult oxigénhiányos állapot miatt hullott el 1.000 kg egynyaras korú süllő. A halakat balatoni telepítésre szánták volna.
Az utóbbi években egyre többször került fókuszba a balatoni pontyelhullások témája. Szerkesztőségünknek is jelezték a Balaton-parti településeken élők, hogy megfigyeléseik szerint az IBCC-verseny után jelennek meg a termetes méretű pontyhullák.
A tatai Öreg-tónál a decemberi tömeges elhullás után január elején újabb súlyos halpusztulás történt, írja a Pecaverzum.
Az ártalmatlanítás költségeit a Magyar Horgász Szövetség viseli. A halállomány a tóban akár már jövőre helyreállhat köszönhetően annak, hogy évente átlagosan négyszer annyi halat telepítenek a tóba, mint amekkora mennyiség a nyár folyamán elpusztult.
A Kék Bolygó Klímavédelmi Alapítvány hosszú távú, fenntartható megoldást keres a Velencei-tó helyzetére - mondta Krakkó Ákos, az alapítvány kommunikációs vezetője a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában hétfőn.
A Zápor-tó után a Vértótól is érkezett olvasói jelzés: pusztulnak a halak, büdösödik a víz. A Szegedi Vízmű Zrt.-t kérdezve kiderült, hogy a problémát szezonális halpusztulás okozza, és ennek oka nem a vízminőség romlása