A tökéletes őszi hétvége Egerben: mutatjuk a legérdekesebb programokat és borkóstolókat
Cikksorozatunkban három klasszikus borvidékhez ajánlunk programokat.
Cikksorozatunkban három klasszikus borvidékhez ajánlunk programokat.
Cikksorozatunk első részében Baranya legendás vörösboros vidékére látogatunk.
Hogyan látja pályáját és milyen szellemiséggel tekint a borászatra? Erről mesélt a HelloVidéknek Csetvei Krisztina, a Csetvei Pincészet megálmodója és tulajdonosa.
Milyen támogatásokat kapott az ágazat? Mennyi bort iszik az átlag magyar? Melyek a kedvenc fajták hazánkban? Ennek jártunk most utána cikkünkben.
December 10-én idén negyedik alkalommal ünnepli az egész világ nemzetünk unikális borkincsét: a Tokaji Aszút. Az aszú a királyok bora, a borok királya, de vajon ezt mások is így gondolják a nagyvilágban?
A Pannon Borrégió pincészetei szerint elengedhetetlen lenne az áremelés. Ugyanakkor nehezíti a helyzetüket, hogy világviszonylatban is borpiaci válság van. Milyen lesz a 2021-es évjárat Villányban és Szekszárdon? Ennek is utánajártunk.
Világjárvány közepette Szepsyék a Tokaj-hegyalján elkészítették azt a bort, amely még az ő mércéjük szerint is minden idők legjobbjának számít.
A borászati igények kielégítése szempontjából elegendő mennyiségű szőlőt szüreteltek le idén a gazdák, a kereslet és a kínálat egyensúlyban van.
A karácsonyi menü finomságait a hozzájuk illő nemes nedűkkel lehet igazán méltóképpen megkoronázni, ezért most összegyűjtöttük, milyen borok illenek az egyes fogásokhoz.
A minőség mellett fontos, hogy a magyar borokat, borászati technológiákat piaci oltalmak is védjék. A borászatoknak is lehetőségük van arra, hogy az iparjogvédelmi pályázatból igényeljenek forrást, támogatást.
Cikksorozatunkban a Budapesthez közeli borvidékre látogatunk.
A magyar fiatalok a pezsgőt és a habzóbort részesítik előnyben a borászati termékek közül – derült ki a Magyar Bormarketing Ügynökség online felméréséből.
Itthon emelkedtek a hazai borok termelői árai, exportpiacokon viszont kevesebbet fizetnek a magyar borokért. Nem volt áttörés az oltalom alatt álló eredetmegjelöléssel ellátott magyar borok belföldi értékesítési áraiban sem.
December 10-én immár ötödik alkalommal rendezték meg a Nemzetközi Tokaji Aszú Nap nevű programsorozatot a tokaji borászatok. A jeles nap alkalmából összegyűjtöttünk 5+1 kevéssé ismert érdekességet a Tokaji aszúról.
Közös gondolkodással megalkotott stratégia révén erősíthető a magyar bor presztízse külhonban és itthon is Légli Ottó szerint. A Hegyközségek Nemzeti Tanácsának (HNT) elnöke szerint az árak rendezésére lenne szükség a bor- és a szőlőágazatban
A franciaországi Cannes-ban, a világ legnagyobb és legszínvonalasabb, kifejezetten rozéknak szóló világversenyén, a Mondial du Rosé-n öt magyar borászat is arany minősítést szerzett.
Érdekes összefüggések olvashatók ki a KSH frissen közölt adataiból: például az, hogy hazánkban drágábban mérik a magyar bort, mint a határainkon túl.
A könnyed stílusú filmek célja bemutatni és megszerettetni hazánk szőlőtermesztésének és borkészítésének változatos világát és a kiváló minőségű magyar borokat.
Manapság többen vásárolnak bort a szemükre hagyatkozva, mint valaha, háttérbe szorítva olyan szempontokat, mint a szőlőfajta vagy a pincészet. Most olyan magyar borcímkéket mutatunk, amik különlegességükkel kitűnnek a piacon.
A Szent Donát pincészet főborászával, Kovács Tamással beszélgettünk arról, hogyan írja át a klímaváltozás a hazai borászatot, mennyire kell megdolgozni magyarként, ha a külföldi értékesítés a cél, és arról is, miért nem reális az állami bormarketing sikere.