Veszélyben ezek a szakmák a vidéki Magyarországon: mi lesz velünk nélkülük?
Hogyan lehet felkelteni a fiatalok érdeklődését a népművészet iránt? Milyen kihívásokkal néznek szembe a szervezetek, amelyek megőrzik hagyományos értékeinket?
Hogyan lehet felkelteni a fiatalok érdeklődését a népművészet iránt? Milyen kihívásokkal néznek szembe a szervezetek, amelyek megőrzik hagyományos értékeinket?
A Békés megyei szűcshímzés a megyében elsőként nyerte el a szellemi kulturális örökség címet. E népművészeti kincsről a Békés Megyei Népművészeti Egyesület elnökével, vezetőségi tagjával, valamint egy hímző szakoktatóval beszélgetett a HelloVidék.
A Székesfehérvári Királyi Napokon IV. Béla király lesz a középpontban. A Koronázási Szertartásjátékot hetedszerre is a Nemzeti Emlékhelyen felépített szabadtéri színpadon mutatják be augusztus 17-én, 18-án és 19-én.
Noha a vesszőfonás művészete már a középkorban sikeres iparágként működött, ma nincsenek könnyű helyzetben a szakma képviselői. A mesterség jelen helyzete kapcsán Magyarország egyik legelismertebb népművészeti mesterét, Kocsor Imrénét kérdezte a HelloVidék.
Sokszínűnek és változatosnak ígérkezik az idei Debreceni Őszi Fesztivál.
Székely Csilla lakberendező és bútorfestő népi iparművész. Férje révén ismerkedett meg közelebbről Torockó magyar motívumaival, népi stílusjegyeivel, torockói magyar motívumokat tervez, fest bútorokra, lakberendezési kiegészítőkre, ajándéktárgyakra.
A Magyarországi Tájházak Szövetsége idén is megrendezi a Tájházak Napja című országos rendez-vénysorozatát, ezúttal rendhagyó módon, június 25-26-án, kapcsolódva a Múzeumok Éjszakájának rendezvényeihez.
Mözsön immár negyedik alkalommal rendezik meg a Sokszínű, élő népművészet találkozót. Az idei programban Rühl Gyuláné német nemzetiségű, mözsi babakészítő és Székely Lázár bátaszéki fafaragó mutatkozik be.
A Kalocsai Porcelán Manufaktúra újfajta termékek bevezetésével kísérletezik.