Döbbenet: tömegével pusztulnak a halak ezeken a folyókon
A Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóság szerdán 7 órától elsőfokú vízminőségi kárelhárítási készültséget rendelt el a Kapos-folyó egyes szakaszára.
A Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóság szerdán 7 órától elsőfokú vízminőségi kárelhárítási készültséget rendelt el a Kapos-folyó egyes szakaszára.
Az extrém hőség miatt kipusztultak Székesfehérvár ikonikus növényei.
Hiába javul a vízminőség egyre gyakoribb a halpusztulás a Pátkai-víztározóban. A horgászok szerint a tározónak friss vízre lenne szüksége.
26 elhullott fehér gólya tetemét detektálták, illetve négy, még életben lévő, de áramütéstől súlyosan sérült példányt, melyek a Kecskeméti Vadasparkban lábadoznak.
A Balaton bizonyos részeint több haltetettemmel találkoztak a környékbeliek az utóbbi időben. A szakemberek szerint azonban nincs szó szennyezésről, egészen más oka van a halak pusztulásának.
Országszerte pusztulnak a kőriserdők, egy gombás fertőzés miatt pár éven belül teljesen eltűnhet a kőrisfa Magyarországról.
Világszerte egyre több régióban szenvednek a madarak az élőhelyek átalakulása, a környezetszennyezés és a klímaváltozás miatt.
Az emberi tevékenység következtében a fajok tömegesen pusztulnak ki. Azonnali intézkedések kellenek a természetes élőhelyek, mint az óceánok és az erdők világszintű védelme érdekében, de ezen túl gyökeres változásokra van szükség a mezőgazdaságban, az élelmiszertermelésben és a fogyasztásban, sőt az étrendünkben is.
Napok óta tömegesen pusztulnak a fecskék a hideg időjárás miatt Magyarországon.
Nincs mese, megállíthatatlanul pusztul a Balaton! A part mentén esetenként teljesen kihalt területek is találhatók, ahol elsősorban sás és gyékény növények jelentek meg.
Az elmúlt húsz év alatt drámai mértékben, az ötödére csökkent a fenyvesek területe Magyarországon. Ha nem történik változás, akkor az előrejelzések szerint 30 év múlva az ország területének legalább 11 százaléka a pusztaság lehet.
A parti nádasok szűrőmezők, melyek a tő öntisztulását segítik, és ha eltűnnek, vagy felszabdalják őket, felgyorsul a tó pusztulása.
Európában Magyarországot érintette legjobban a tavaszi fagykár, ami miatt a csonthéjas gyümölcsök termésátlaga töredéke a szokásosnak, míg a kontinens többi országában átlagos hozamok várhatók.
Egyre melegebb a Balaton vize, és ennek káros következményei lehetnek, de a nyaralók és a horgászok is tehetnek azért, hogy ne romoljon a vízminőség.
A szakemberek harmincszázalékos pusztulásról számoltak be a méh populációban, illetve a népesség húsz százalékát rendkívül gyengének titulálták. Ennek a legnagyobb kárát a gyümölcsfák láthatják, mivel virágzáskor kevés méh „segítette” a beporzásukat