Fajsúlyos változások jönnek a vidéki egyetemeken: erről minden diáknak tudnia kell
Felkerestünk hazánk több egyetemét is, hogy megtudjuk, mire számítanak az új felvételi rendszertől, miként határozzák meg pontjszámításukat.
Felkerestünk hazánk több egyetemét is, hogy megtudjuk, mire számítanak az új felvételi rendszertől, miként határozzák meg pontjszámításukat.
A továbbtanulás előtt álló fiataloknak segítségképp összeállítottunk egy cikket a Pécsi Tudományegyetemmel közösen.
Öt év alatt 70 százalékkal nőtt az agrárgépész szakmát választó diákok száma, legtöbben a versenyképes jövedelem, a csúcstechnológiás gépek és a természet közelsége miatt választják a mezőgazdasági pályát.
Idén lehet utoljára nyelvvizsga nélkül egyetemre jelentkezni. Az utóbbi évek tapasztalatai szerint érdemes kihasználni ezt a lehetőséget, mivel általánosságban elmondható, hogy csupán minden második felvételiző rendelkezik nyelvvizsgával.
Hasítanak a vidéki egyetemek: a legtöbb vidéki felsőoktatási intézménybe többen jelentkeztek idén, mint tavaly.
A korábbi hírekkel ellentétben mégsem úgy alakítják át a szakképzést, hogy radikálisan csökkentik a választható szakmák számát, ehelyett az egész Országos Képzési Jegyzéket megszüntetik, és egy teljesen új rendszert állítanak fel.
A diplomások aránya 34 százalékra nőtt Magyarországon, ugyanakkor a felsőoktatásban tanulók száma 22 százalékkal esett vissza az évtized elejéhez képest, és erre csak részben magyarázat a demográfiai helyzet és a külföldön tanulók egyre nagyobb száma.
2019. február 17-én éjfélig nyújthatók be a jelentkezések az E-felvételiben.
Chatelj Te is a szegedi egyetemmel!
A kérelmet abba az iskolába kell benyújtani, amelyikben a vizsgát meg akarják írni.
Ma Magyarországon gyermekvédelmi gondoskodásban élőként továbbtanulni normális és elvárható magatartás.
Akik külföldre jelentkeztek és felvételt nyertek, már rég hátra dőlhetnek, hisz ők a hazai felvételi eljárás megkezdése előtt már jóval korábban tudták, hol fognak külföldön továbbtanulni.
Bár biztosan bevezetik a nyelvvizsga szabályozást, ennek ellenére sem a nyelvi kurzusokra beiratkozók, sem a nyelvvizsgára jelentkezők száma nem ugrott meg. Elképzelhető, hogy a hiányszakmáknál módosítani fognak a jogszabályon.
Idén összesen 78 900-an kerültek be a felsőoktatási intézmények ősszel induló képzéseire, háromezer fővel többen, mint tavaly. A jelentkezők hetven százaléka nyert felvételt.
A megszűnő Országos Képzési Jegyzék (OKJ) helyébe lépő új szakstruktúra kialakítása még javában tart, de egyes területeken már elkészültek a konkrét átalakítási javaslatok.
A matematikán kívül szinte minden tantárgyból jobb eredménnyel zárult az idei érettségi, mint a tavalyi.
Lazulhat a nyelvvizsgaszigor: elképzelhető, hogy egyes szakokon haladékot kapnak a felvételizők.
Egy összeállítás szerint a könnyebben teljesíthető feltételek miatt választja egyre több magyarországi diák az erdélyi egyetemeket.
Tanítsunk Magyarországért! program indul 4 hátrányos helyzetű megyében.
Nógrád megyében minden ötödik általános iskolást lemorzsolódás veszélyeztet.