Egymás után esnek el a vármegyék: brutális károkat okoz a megállíthatatlanul terjedő vírus
Baranya vármegye után Somogyban és Komárom-Esztergomban is megjelent a madárinfluenza, brutális gazdasági károkat okozva a szárnyastenyésztőknek.
Baranya vármegye után Somogyban és Komárom-Esztergomban is megjelent a madárinfluenza, brutális gazdasági károkat okozva a szárnyastenyésztőknek.
Az októberi-novemberi hosszúhétvégékre tervezett kirándulások, a temetőkben és a kertekben végzett évvégi munkálatok és a vadászidény megindulásával a gyakoribb erdőjárások is mind több és több alkalmat kínálnak a kullancsoknak a csípésre.
Az Agrárminisztérium egyszeri vissza nem térítendő támogatás formájában, 65 millió forintos keretösszegből biztosítja a kór megelőzését a gazdák számára.
Mit érdemes fogyasztani megfázás idején? Milye tünetekre, milyen teát készítsünk? Ennek jártunk most utána.
Hamarosan Európában és Magyarországon is megjelenhet a korábban majomhimlőnek hívott Mpox nevű vírus az RTL Híradónak nyilatkozó virológus szerint.
Magyarországon minden ötödik gyermeket és egyre több felnőttet érinthet a száraz bőrt és kínzó viszketést okozó gyulladásos bőrbetegség, mondhatni népbetegség.
Gazdiként a mi feladatunk megvédeni háziállataink a nyári hőség veszélyeitől. Tartsuk észben hát az alábbi tippeket!
A fertőzöttséget egyébként a szomszédos Kállósemjénből származó egyik lépmintában mutatták ki.
Mivel a baktériumspórák rendkívül ellenállóak, ( vegetatív állapotban 20 évig is fertőzőképesek! ) a fertőzött kaptárakat, lépeket elégetéssel vagy legalább fél méter mélyen történő elásással kell megsemmisíteni.
A korábbiakhoz képest már jóval hamarabb elkezdődött Magyarországon a szúnyogszezon. Sokkal korábban, már februárban találkozhatunk szúnyogokkal, akik várhatóan egészen október végéig velünk maradnak.
Nem lehet kizárni, hogy a jövőben Magyarországon is felüti a fejét a majomhimlő. A hazai virológus szerint nagyon kell figyelniük azoknak, akik Afrikába utaznak, ahol a megfertőződött betegek 7-8 százaléka életét veszti.
A világon mintegy kétszázmillióan, Magyarországon pedig legalább egymillióan – kezdődő stádiummal együtt kb. hárommillióan – élnek együtt ezzel a „néma kórként” is emlegetett betegséggel.
Sokan nem is tudják, hogy pont azzal rontják el a kávézási szokásukat, hogy csupa egészségtelen alapanyaggal turbózzák fel italukat. Hogy melyek ezek? Ennek jártunk most utána.
Az immunizálás során kisrepülőgépek segítségével juttatják ki a mintegy 670.000 vakcinatartalmú csalétket az érintett több mint 27.000 km2-nyi területre.
A Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK) legfrissebb adatai szerint hazánkban már minden megyéből jelentettek szamárköhögéses megbetegedés.
A meglévő 50 őshonos faj mellé újabb szúnyogfajok érkeztek Magyarországra: az ázsiai tigrisszúnyog, a japán bozótszúnyog és a koreai szúnyog. Az idegenhonos fajok gyorsabban szaporodnak és napközben is csípnek!
Új becslések alapján a légszennyezésnek való kitettség előidézhet vagy súlyosbíthat bizonyos betegségeket, bizonyos betegségeket, így például a tüdőrákot, a szívbetegséget, az asztmát és a cukorbetegséget.
2024. tavaszán 800-900 forintért kínálják a vidéki piacokon az édesburgonya-palántákat. Egy tő alatt bőséggel terem majd, akár több kilónyi zöldség is - ezt ígérik az árusok. De hogyan álljunk neki a batáta-termesztésnek? Tényleg megéri belevágni?
Április 22. és 28. között az országban 8400-an fordultak orvoshoz influenzaszerű tünetekkel.
A tavasz beköszöntével egyre többen merészkednek ki újra a környezetbe négylábú kedvenceikkel. Az enyhe idő ellenére azonban nem árt tisztában lenni pár fontos dologgal, hacsak nem akarjuk, hogy kutyánk, vagy macskánknak komolyabb baja legyen.