Riadót fújt a Nébih: írtó veszélyes, erre jobb, ha minden szőlősgazda odafigyel
Kezdetét vette a szüret, és már számos pincében forrásban van az újbor. Ez, a borászok életében izgalmas és különleges időszak azonban komoly veszélyeket is hordoz.
Kezdetét vette a szüret, és már számos pincében forrásban van az újbor. Ez, a borászok életében izgalmas és különleges időszak azonban komoly veszélyeket is hordoz.
Hogyan jött létre a vállalkozás? Milyen a jó évjárat? Erről és a borászat rejtelmeiről kérdeztük a borászt.
Ez a jelenség jelenthet előnyt és hátrányt is a működésben, de mindenképp dilemmák, kihívások elé állítják a tulajdonosokat.
Izgalmas időszakon vannak túl a villányi borászok. A pandémia miatt úgymond egy év „kimaradt”, ám közben egyre nagyobb igény mutatkozik az eltartható borokra, amelyeket akár évtizedek után is lehet kóstoltatni.
Borász, üzletember, balatoni és világ körüli vitorlázó, s egy életen keresztül kalandor: 81 éves korában elhunyt Szeremley Huba. Egykoron milliárdos vagyonának köszönhetően az egyik leggazdagabb magyar volt.
A díj öt jelöltje közül négy az így kapott szavazatok összesítésével érdemelte ki helyét a legjobbak között, míg egy jelöltet a hagyományoknak megfelelően a díj korábbi győztesei közösen neveztek meg.
A HelloVidék most Domokos Attilát, a Dobogó Pincészet borászatát kérdezte a kialakult helyzetről és annak átvészeléséről.
A Balaton-felvidéki borászok, ahogy mindig, így most is összefogtak, hogy segítsék egymás munkáját és megóvják maguk és vendégeik egészségét. A HelloVidék utánajárt, hogy mit tudnak tenni a gazdák ebben a helyzetben.
A mindszentkállai házat Sajtos Gábor és Virág Péter építészek jegyzik, tulajdonosa néhány éve kezdett szőlőtermesztésbe, borkészítésbe egy hegyoldalba is felfutó területen.
Érdemes sietni, hisze január 28-ig nyújtható be kérelem szőlő szerkezetátalakítási támogatásra.
Bárdos Sarolta, a tokaji borvidék borásza vehette át a Borászok Borásza díjat szombaton Budapesten.
Hogyan látja pályáját és milyen szellemiséggel tekint a borászatra? Erről mesélt a HelloVidéknek Csetvei Krisztina, a Csetvei Pincészet megálmodója és tulajdonosa.
Hosszan tartó betegség után elhunyt Thummerer Vilmos – közölte az Egri Borút Egyesület a Facebook-oldalán. A számos díjjal elismert termelő 78 éves volt.
Az augusztus végi csapadék az utolsó pillanatban érkezett, a fajták nagy részét segítette az érésben, hiszen eső nélkül a cukrosodás sem olyan ütemű, valamint a savak és az egyéb alkotóelemek sem finomodnak megfelelően.
Közvetlenül kapcsolja össze a Wineshop.hu online piactere a borfogyasztókat a termelőkkel, akik jelenleg induló költség nélkül hozhatják létre saját, testreszabható, online borboltjukat a WineGroup segítségével.
Az eddigi győztesek szavazzák meg minden évben a legjobb ötven borászt, ezt követően pedig a borászok maguk közül választják ki a legjobb ötöt. Június 26-án kihirdetik az eredményt.
A magyar borászatok elsősorban a kiemelkedő éttermi kitettségüktől szenvednek. A kieső exportot, a nullára olvadó gasztroértékesítést és a szintén eltűnő helyszíni eladást valamelyest pótolta a megnövekedett online vásárlás egy szakember szerint.
Az Olaszrizling Szerintünk rendezvény idei központi témája a klímaváltozás. A mindennapi problémákról és az esetleges megoldásokról Pintér Zsolt, a rendezvény főszervezője számolt be a HelloVidéknek.
Az Év Bortermelője, Koch Csaba adott interjút a HelloVidéknek. A neves borász többek között azt is elárulta, hol helyezkedik el a magyar borágazat az európai-, illetve világpiacon. Megtudtuk azt is, milyennek ígérkezik a 2020-as év.
A bor értékesítésében a legnagyobb gond a hazai fogyasztás visszaesése.