Erről sok hobbikertész megfeledkezik novemberben: az egész kertjük bánhatja
Érdemes is tevékenykedni az udvaron, hiszen, ha most körültekintően végezzük el a feladatainkat, tavasszal learathatjuk munkánk gyümölcsét.
Érdemes is tevékenykedni az udvaron, hiszen, ha most körültekintően végezzük el a feladatainkat, tavasszal learathatjuk munkánk gyümölcsét.
A növények védelméről többször is írtunk már, most viszont a kertünkben élő, hasznos állatok védelmére szeretnénk felhívni a figyelmet.
Az etetett madarak ősszel nem vonulnak el, így az emberek, látva a „sok szegény, éhes”, valójában elkényelmesedett madarat, tovább etetik őket.
Jelentős ökológiai és egészségügyi kockázatokkal jár a vízimadarak etetése, amely súlyosan torzíthatja a madarak természetes viselkedését, valamint tartós károsodást okozhat az emésztőrendszerükben.
Nagyon kevesen tudjék, hogy sokkal fontosabb a madarak itatása, mint etetése. Hogyan érdemes? Vásároljunk madáritatót vagy vannak olcsóbb megoldások is? Cikkünkben ezeknek jártunk most utána.
Kezdődik a 133. országos énekesmadár-etetési szezon, amely november második felétől márciusig tart - közölte a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).
A jelenség hátterében a madárvonulás, illetve az Európa északi és középső régióiban tapasztalható enyhe, hómentes időjárás együttes hatása áll.
Téli kertünk szárnyas vendégeinek városokban és vidéken egyaránt segíthetünk madáretető kihelyezésével, zsírban és tápanyagban gazdag eleség biztosításával. Mutatjuk, hogyan.
Az emberek társadalmi életének már-már alapvető részévé vált a madarak segítése: téli etetése, odúk kihelyezése. Sokan azonban nem tudják, hogy a nem megfelelő időpontban befejezett etetéssel rengeteget árthatunk az egyedeknek.
Mindenki úgy gondolja, hogy a madarakat azért etetjük, hogy ne vesszenek éhen a hidegebb hónapokon. A szakértő viszont egészen más véleménnyel van erről.
Kevés ember tudja közömbösen szemlélni a fagyos, téli napokon eleséget kereső madarakat. Mutatjuk, hogy végezzük helyesen.
A vízimadarak életmódja és túlélési szabályai ugyanis alapvetően eltér a klasszikus téli etetőket látogató énekesmadarakétól, ezért etetésük több szempontból is káros.
Sok tévhit szól az őszi madáretetésről: az egyik például rögtön az, hogy a madaraknak állandó táplálékforrásra van szükségük ebben az időszakban. Ahhoz, hogy minden flottul menjen, hoztunk most néhány tippet.
A tapasztalatok alapján az alapvetően jó szándékú emberek nincsenek tudatában annak, hogy amit csinálnak, nemcsak felesleges, de tömegesen sodorja veszélybe az állatokat.
Azzal kapcsolatban is ködös legtöbbünk tudása, hogy mikor kell befogni és ápolni egy sérült madarat, vagy épp miért nem kell összeszedni az utcán, kertben talált madárfiókákat. Cikkünkben ezeknek jártunk most utána.
A madáretetés során egyszerre gazdagodhatunk a madármegfigyelés örömével, valamint segíthetünk a madaraknak, hogy könnyedén átvészeljék a telet. Mutatjuk a szabályokat.
Az első fagyok beköszöntével megkezdődött a 131. országos énekesmadár-etetési szezon, amely 1890 óta vonja be Magyarország lakosságát a madáretetésbe.
Sok tévhit szól az őszi madáretetésről: az egyik például rögtön az, hogy a madaraknak állandó táplálékforrásra van szükségük ebben az időszakban. Ahhoz, hogy minden flottul menjen, hoztunk most néhány tippet.
Hogyan etessük, védjük a madarakat télen? Izgalmas programokkal vár a kövér cinkék napján a Budakeszi Vadaspark.
Az rendben van, hogy télen etetjük a madarakat, de mi a helyzet a nyárral? Nyáron is folytatni kell a madarak etetését, vagy be kell fejezni akkor, ha megjelenik a meleg? Ennek jártunk utána.