Itt nagy bejelentés: 65 milliárd forint EU-s pénz mehet a vidék aktív turisztikai fejlesztésére
Szentgotthárdon jelentették be: nem kis pénzt fog költeni a kormány többek között víziturisztikai fejlesztésekre is.
Szentgotthárdon jelentették be: nem kis pénzt fog költeni a kormány többek között víziturisztikai fejlesztésekre is.
Befejeződött az a több elemből álló fejlesztéssorozat Orosházán, amelyre a Békés vármegyei település 820 millió forint uniós forrást fordíthatott.
Hatszázmillió forintnyi uniós támogatással köztérfejlesztési program fejeződött be Pécsen.
A beruházás részeként kialakítottak egy új hulladékudvart is.
A 2020-as indulása óta több eredményt is fel tud már mutatni a Green Deal Being Local kezdeményezés, amelynek célja, hogy a városokat és a régiókat helyezzék az Európai Unió klímasemlegességre való átmenetének középpontjába.
Még nem telt el 10 év sem azóta, hogy átadták a több százezer euróból épített tanösvényt és kilátót a Hajdúságban, de ma már teljesen használhatatlan. A határon átnyúló projekt romániai oldalán viszont remekül működik.
Bár sokan nem tudják, de nem csak Budapesten jár a HÉV. Gyorsabb, kényelmesebb, biztonságosabb és utasbarát lett Magyarország egyetlen megmaradt helyiérdekű vasútvonala, a Fertővidéki HÉV (FHÉV) hazai, több mint 10 kilométeres szakasza.
Többszintű éghajlat- és energiaügyi párbeszédet kezdeményezett a Régiók Európai Bizottsága (CoR) az uniós épületfelújítási törekvések kapcsán, amely a pandémia helyzetet követő helyreállítási tervekben is fontos szerepet kap.
Nagyobb szerepet kapnak a helyi önkormányzatok mind az Európai Zöld Megállapodás végrehajtásában, mind pedig az új koronavírus-járványt követő, helyreállítási stratégiában.
Egy minden eddiginél „zöldebb” irányt vehetnek a magyarországi települések a brüsszeli Régiók Európai Bizottságának új kezdeményezése révén, amelynek célja, hogy a városok és régiók az európai zöld megállapodás középpontjába kerülhessenek, miközben hozzájárulnak az Európai Unió fenntartható növekedési stratégiájához és az új koronavírus-járvány nyomában kialakult gazdasági krízis helyreállításához.
Uniós és hazai forrásból, több mint 350 millió forintból hajtanak végre fejlesztéseket a Békés vármegyei Gádoroson.
Az érintett települések fejlesztései a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program Plusz európai uniós támogatásának felhasználásával valósulnak meg.
Bár a magyar állam az elmúlt évtizedben súlyos milliárdokat költött vár- és kastélyfelújításokra, egy hazai statisztika szerint meghökkentően kevesen látogatják ezeket a helyeket. Már a múzeumozás is úri luxus, vagy ennyire érdektelenek vagyunk?
A beruházást bemutató rendezvényen a polgármester elárulta, hogy a fejlesztés költségeiből 3,852 milliárd forintot fedez hazai és uniós támogatás.
A beruházásra több mint 780 millió forint uniós támogatást nyert a kivitelező cég, amelyet azonban 2020-ban felszámoltak. Íme, a területfejlesztési miniszter ma kiadott közleménye:
Uniós támogatásból elkezdték felújítani a keszthelyi óvodát, de végül elbontják. A meghiúsult projekt miatt a városnak közel 200 millió forint uniós támogatást kell visszafizetnie.
Energiatakarékos és környezetbarát hőtárolási módszert fejlesztett ki az építőipari termékeket gyártó Thermofoam Kft. bácsalmási telephelyén.
Már csak a korlátok és a lépcsők kialakítása van hátra, aztán megkezdődhet a száz négyzetméteres fogadóépület alapozása is a csörötneki szőlőhegyen.
A Régiók Európai Bizottsága (CoR) szerint az uniós, „zöld helyreállítási tervek” csak akkor lehetnek sikeresek, ha a városok és régiók is teljes mértékben kiveszik a szerepüket ebből. Kadri Simson, az EU energiaügyi biztosa egy brüsszeli konferencián felszólította a tagállamokat, hogy vegyenek részt a helyreállítási és rugalmassági tervekben.
Több projekt zajlik jelenleg Békésen, amelyre a város az uniós Terület- és Településfejlesztési Operatív Programból (TOP) nyert forrást több mint egymilliárd forint értékben