Szenzációs hír érkezett: magyar éremeső az idei sajtvilágbajnokságon – ezek a finomságok taroltak!
A világ legnagyobb sajtversenyén, a World Cheese Awards-on, magyar sajtkészítők kiemelkedő eredményeket értek el...
A világ legnagyobb sajtversenyén, a World Cheese Awards-on, magyar sajtkészítők kiemelkedő eredményeket értek el...
Ősidők óta készítjük ezeket a különleges sajtokat: mutatjuk, melyik eredeti magyar sajtféle mire jó, hol keressük, hogyan fogyasszuk őket!
800 ezer bruttó, változatos feladatok, és nincs is heti negyven óra. Ilyen feltételekkel keresnek dolgozókat a munkára. Az előny, ha ismerjük a sajtokat.
A Tekeresvölgyi Családi Birtok gazdái a sajtok szerelmesei. 2008 óta foglalkoznak sajtkészítéssel, mára a szakma meghatározó szereplői. 2017-ben a Magyarország legszebb birtoka versenyen nyertek a kistermelői családi birtokok között.
A kézműves sajtkészítők nem viselték jól a járványhelyzet miatti korlátozásokat, hiszen bevételeik legfőbb forrása a gasztronómiai rendezvények és a piacok voltak. Erről kérdeztük őket.
Első alkalommal mérettették meg magukat a Nógrád megyei sajttermelők Béren, ahol a gasztronómia szerelmesei is számos helyi finomságot kóstolhattak meg.
Gouda, edámi, trappista? Mindegy, a lényeg, hogy hazai legyen! A magyar sajtkultúra fellendítése a fiatalokra vár. A HelloVidék Farkas Ilonával beszélgetett, aki három év leforgása alatt sajtkészítő tanulóból mesterré avanzsált.
Deák Szilvia királyhegyesi gazdálkodó még csak 27 éves, de máris Év Embere díjjal jutalmazták a régióban. Jersey szarvasmarhákat tart, sajtokat készít, és rendületlen lelkesedéssel csinálja azt, amit mindig is szeretett volna, a Hegyesi Éléstárat.
A sajtnak hazánkban is roppant nagy népszerűsége van, hiszen önmagában is nagyon finom tud lenni, de különböző ételeket is előszeretettel sajtoznak meg, arról már ne is beszéljünk, hogy a sajt nagyon egészséges és kiváló kalcium forrás.
Kész horror az idei ünnepi bevásárlás: tavaly óta több mint másfélszeresére nőtt csak a tejtermékek ára, tavasszal pedig újabb ársokkra készülhetünk. Megoldás az lehet, ha saját magunk készítünk házi finomságokat, például parenyicát.
Míg régen az jelentette az osztályok közti átjárást, ha valaki sok generációt követően kékgalléros munkáját fehérre cserélhette, addig manapság egyre többen találnak magukra kétkezi hivatásukban, maguk mögött hagyva szellemi állásukat.
Nem a világ végén járunk, 300 méterre vagyunk az osztrák határtól, Rönökön. A belga párnál azonban nincs térerő, se közműhálózat, ellenben van jó pár tehenük, és építgetik önellátó biogazdaságukat. De miért döntött úgy két belga fiatal, hogy Magyarországra költözik?
A HelloVidék utánajárt a kecsketartás körülményeinek és a sajtkészítés folyamatainak, ezért megkerestük a Felgyői Kecskesajt csapatánál Veres Zoltánt, hogy válaszoljon kérdéseinkre.
Miért döntött pár évvel ezelőtt egy többszörös világkupa-, és olimpiai aranyérmes séf úgy, hogy kiszáll a vendéglátóipar sokszor idegtépő mókuskerekéből, és egy mesés fekvésű nógrádi kis faluban kézműves sajtokat gyárt? Urbán Tiborral beszélgetett a HelloVidék.
Egy dunaharasztin található kézműves sajtműhelyben, Ficsor Árpád gondos kezei között készült az idei országos Sajtmustra egyik legkiválóbb sajtja. A sajtmestert arról faggatta a HelloVidék, mi minden szükséges ahhoz, hogy valaki aranyérmes sajtot állítson elő.